Kolorowa odzież medyczna dla personelu oddziału pediatrycznego- korzyść dla dzieci i medyków

Odzież medyczna to bardzo ważny element w pracy każdego medyka. Powinna być wygodna, przewiewna, mieć możliwość prania w wysokich temperaturach w pralce aby zabić wszelkie wirusy, bakterie i grzyby a także spełniać określone normy estetyczne ponieważ noszą je osoby zaufania społecznego.
W dawniejszych czasach fartuchy medyczne w większości były białe i surowe. Stąd też wzięła się nazwa stanu lękowego u pacjenta- syndrom białego fartucha. Nierzadko dzieci na widok lekarza lub pielęgniarki w białym jednolitym stroju dostawały ataku płaczu. W ostatnich latach hitem na oddziałach pediatrycznych stały się bluzy w kolorowe i wesołe wzory. Zwierzątka, misie, postaci z bajek, samochody, kropeczki to tylko nieliczne nadruki na odzieży medycznej. Pełnią one ważną i niezbędną funkcję dla małych pacjentów- sprawiają, że leczone dzieci odczuwają dużo mniejszy strach w stosunku do personelu medycznego. Są bardziej ufne w stosunku do medyków przy czynnościach pielęgnacyjnych i leczniczych. Ułatwia to ich rekonwalescencje i usprawnia prace pracowników oddziału.
Kolorowa odzież medyczna stała się hitem ostatnich czasów. Ciekawy design i styl różnorodność kolorów i wzorów są idealnym rozwiązaniem dla małych pacjentów jak i personelu medycznego które je nosi.