W dzisiejszych czasach coraz częściej sięgamy po kosmetyki naturalne o których zaletach nie trzeba nikogo przekonywać. Dzięki kampanii prowadzonej w mediach mamy stopniowo coraz większą świadomość jaki zbawienny wpływ mają one na wszystkie aspekty naszego zdrowia. Do takich zyskujących coraz większa popularność kosmetyków naturalnych jest olejek kokosowy na włosy.
Regularnie stosowany sprawia że nasze włosy nabierają wręcz słonecznego blasku, stając się mocniejsze i miękkie w dotyku. Można go stosować zarówno z kosmetykami w skład których wchodzi, ale również jako maseczkę nakładaną przed umyciem włosów. Wystarczy rozetrzeć w dłoniach niewielką ilość olejku i wetrzeć go we włosy. Najlepiej zostawić go na całą noc, a rano umyć głowę delikatnym szamponem.
Olejek kokosowy na włosy to także sposób na zabezpieczenie ich końcówek przed rozdwajaniem, w tym przypadku wystarczy nałożyć go na końcówki umytych włosów. W ostatnim czasie bardzo popularnym zabiegiem kosmetycznym stało się olejowanie włosów. Niewielką ilość olejku kokosowego trzeba dokładnie rozprowadzić na skórze głowy. Przyspieszy to wzrost włosów, wzmocni ich cebulki i strukturę oraz skutecznie zapobiegnie wypadaniu. Jeśli zastosujemy olejowanie na całej długości włosów to będą one wyjątkowo nawilżone i lśniące.