Serum do twarzy dojrzałej – czy faktycznie działa?

Dojrzała skóra, na skutek nieubłagalnie przemijającego czasu staje się coraz bardziej wiotka i cienka. Obecne w niej włókna kolagenowe tracą dawną elastyczność. Najnowsze odkrycia w dziedzinie kosmetologii, pozwalają na udoskonalanie coraz to nowych formuł kremów, które maja przywrócić cerze młodzieńczy blask. Producenci kremów do twarzy obiecują ich kompleksowe działania przeciwzmarszczkowe, korygujące i napinające. Jednak często efekt jest mierny, a kolejny rewelacyjny kosmetyk, który miał okazać się panaceum na starość, nie działa tak jak powinien. Czym kierować się przy wyborze kremów przeciwzmarszczkowych i czy istnieje skuteczne serum przeciw starzeniu się skóry? Sprawdzamy!
Krem przeciwzmarszczkowy czy serum anti-age?

Młodość rządzi się swoimi prawami. Zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ważna jest profilaktyka skóry, już w młodych latach. Dogłębne oczyszczanie twarzy, jej nawilżanie, ochrona przeciwsłoneczna. Te wszystkie elementy codziennej pielęgnacji stwarzają bazę dla zdrowej cery dojrzałej. Skrupulatna dbałość o skórę, zapracuje na stan, jaki osiągnie cera w kwiecie dojrzałości. Przekroczenie magicznej trzydziestki czy pojawienie się pierwszych mimicznych zmarszczek to dla wielu kobiet znak alarmowy. Rozbudza konkretny dylemat: Jaki krem przeciwzmarszczkowy wybrać?

Linie kosmetyczne, między innymi Idealia marki Vichy, oferują szeroki wachlarz kosmetyków, przeznaczonych do pielęgnacji skóry dojrzałej. Jednak często jest ich tak wiele, że wzbudza to konsternację. Krem wypełniający zmarszczki, wyrównujący koloryt, kosmetyk zapewniający efekt liftingu… Żaden specyfik nie jest w stanie całkowicie zlikwidować pojawiających się oznak starzenia. Nie jest to jednak równoznaczne, z tym iż należy bezczynnie poddać się upływającemu czasowi. Im wcześniej i im konsekwentniej będziemy pielęgnować cerę, tym lepsze efekty będziemy w stanie osiągnąć. Przy wyborze odpowiedniego kosmetyku najlepiej kierować się potrzebami skóry, oraz jej typem. By uniknąć ślepego strzału, przy wyborze kremu przeciwzmarszczkowego, czy serum anti-age, warto zwrócić uwagę na parę istotnych kwestii.