Odzież gastronomiczna

Każda restauracja na wysokim poziomie dba nie tylko o jakość produktów na bazie których tworzone są dania, ale również o odpowiedni wystrój i dobrze dobrany strój obsługi lokalu.
Odzież gastronomiczna dostępna jest w wielu wzorach i kolorach, zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Renomowane restauracje najczęściej stawiają na ubiór w stonowanych kolorach, na przykład bieli, szarości bądź czerni.
Strój kelnera to zazwyczaj dobrze dopasowany fartuch. Kucharz z kolei ma na sobie spodnie, fartuch oraz czapkę. Czapka kucharska to popularny element dekoracyjny, ale również zwiększa poziom higieny i trzyma włosy w ryzach.
Ceny strojów mieszczą się w przedziale od kilkudziesięciu do nawet ponad stu złotych za zestaw. Oczywiście ostateczna cena uzależniona jest od wielu czynników, między innymi rodzaju wybranej tkaniny oraz dodatkowych usług, jak na przykład haftowanie znaku firmowego danej restauracji.
Warto stawiać na naturalne tkaniny, na przykład bawełnę bądź len, gdyż zapewniają one komfort i wygodę w czasie wielogodzinnej pracy.
W sklepach internetowych dostępne są różnorodne modele odzieży gastronomicznej. Każdy produkt jest dokładnie opisany. Na stronie dostępna jest tabela wymiarów, dzięki czemu klienci mogą dokładnie dopasować rozmiar.