Odzież medyczna i kosmetyczna

Odpowiednia odzież ochronna wymagana jest nie tylko w zawodzie pielęgniarki czy lekarza. Profesjonalne kosmetyczki oraz stylistki również powinny zainwestować w odpowiednie uniformy, gdyż pełnią one nie tylko funkcję dekoracyjną, ale przede wszystkim zwiększają poziom higieny i zapobiegają gromadzeniu się drobnoustrojów.
Coraz częściej również zakłady fryzjerskie inwestują w profesjonalną odzież dla swoich pracowników.
Odzież medyczna i kosmetyczna bardzo często posiada specjalne właściwości. Tkanina to mieszanka najczęściej bawełny lub lnu z jonami srebra, które pozwalają zwalczać bakterie i zapobiegają ich namnażaniu się w czasie wielu godzin pracy.
Należy pamiętać aby odzież regularnie prać i prasować, co pozwoli zyskać optymalną ochronę.
Profesjonalna odzież firmowa sprawia, że każdy zakład zyskuje w oczach klientów. W wybranym miejscu warto wyhaftować znak firmowy zakładu oraz imię danego pracownika, co umożliwi klientom kontakt.
Znakowanie odzieży firmowej to usługa dostępna w wielu agencjach reklamowych. Koszt takiej usługi jest dość niski. Cena uzależniona jest oczywiście od formy znakowania oraz wymiarów znaku.
Haftowanie jest dużo trwalsze od naklejanej folii, gdyż jest ono odporne na działanie wody, wysokiej temperatury i innych szkodliwych czynników.