Wygoda i styl – najlepsze ubrania ratownicze.

Praca ratownika medycznego to ciężki kawałek chleba. Dwunastogodzinny dyżur, praca w nocy, ciągły stres, trudni pacjenci to tylko nieliczne wyzwanie jakim musi sprostać ratownik medyczny. Ważne aby osoba ta była dobrze przygotowana do swojej wymagającej pracy. Istotnym elementem tutaj jest ubranie do pracy tak zwany mundurek.
Odzież ratownicza powinna być wykonana z wysokiej jakości materiałów, które przepuszczają powietrze i są przewiewne. Ważnym elementem jest mocny i wytrzymały materiał pozwalający na prace w trudnych warunkach atmosferycznych. Każdy z elementów odzieży posiada napis- ratownik medyczny oraz konieczne odblaski dzięki, którym osoba na dyżurze będzie dobrze widoczna w nocy. Materiał z jakiego wykonana jest odzież umożliwia pranie w pralce o wysokiej temperaturze, która pozwoli zneutralizować większość drobnoustrojów chorobotwórczych. Ponieważ ratownikiem medycznym są zarówno mężczyźni jak i kobiety dostępne są różne kroje i modele odzieży ratowniczej po całkiem luźne po bardziej dopasowane i kobiece.
Odzież w pracy jest bardzo istotna, ponieważ odpowiednio dobrana warunkuje wysoki komfort i wygodę użytkownika. Może przekładać się to bezpośrednio na wydajność w pracy oraz ogólne samopoczucie osoby noszącej taką odzież.