Dom Fragonard, historia perfum

Niedługo przez I Wojną Światową Eugène Fuchs, przedsiębiorca oczarowany magią perfum, postanowił założyć swoją własną perfumerię w oparciu o nową koncepcję sprzedaży perfum bezpośrednio turystom, którzy przyjeżdżali odkrywać uroki Riwiery Francuskiej. „Parfumerie Fragonard” otwarto w 1926 roku. Eugène Fuchs postanowił nadać jej imię słynnego malarza urodzonego w Grasse, Jean-Honoré Fragonarda (1732-1806), jako hołd złożony miastu Grasse i wyrafinowaniu 18-wiecznej sztuki. Nazwa miała jednocześnie sygnalizować, że produkcja perfum miała być prowadzona zgodnie z tradycjami.

Podejście to było stale utrzymywane przez kolejne trzy pokolenia, które prowadziły i nadal prowadzą wytwórnię perfum. Kolejne zakłady produkcyjne i punkty sprzedaży otwarto w Grasse, Eze oraz w Paryżu.

Od 2010 roku możemy cieszyć się pierwszym butikiem w Polsce.

Za czasów Jean-Francois Costy perfumeria Fragonard uległa znaczącej rozbudowie i modernizacji. Jako zagorzały kolekcjoner, w latach 70-tych zgromadził pokaźną kolekcję przedmiotów związanych z przemysłem perfumeryjnym, które wzbogaciły wytwórnię i nadały miastu Grasse nowego wymiaru kulturowego.

Córki Jean-François Costy – Agnès i Françoise – zarządzają wytwórnią perfum i podobnie jak poprzednie pokolenia właścicieli, chcą budować firmę i dostosowywać ją do obecnych potrzeb rynku.

słowa kluczowe: fragonard ceny, fragonard perfumy polska, fragonard perfum, etoile perfumy, historia perfumerii, fragonard polska sklep, cedre fragonard, fragonard cedre, diamant perfumy, perfumy fragonard w polsce