Storczyki królują na salonach

Zima to czas, kiedy bardziej zajmujemy się roślinami w domu. A jest przecież czym, chociaż należy przyznać, ze kwiaty doniczkowe wymagają od nas mniej zabiegów pielęgnacyjnych, poświęcania im uwagi. Wystarczy spojrzeć na taką Stopę Słonia chociażby. Nolina, bo o niej mowa prezentuje się doskonale, a co chwila nie trzeba jej doglądać.

Podobnie jest zresztą z Szeflerą. Zbyt wiele uwagi, nadgorliwość w podlewaniu może mieć wręcz odwrotne skutki, doprowadzić do opadania liści, a nawet jej obumarcia. Powściągliwym w podlewaniu trzeba być również kiedy mamy do czynienia ze storczykami. Te rośliny od kilku lat nieprzerwanie nam towarzyszą. Można je kupić w każdym większym sklepie, nie zawsze ogrodniczym. Storczyki królują na salonach, w sypialniach, a nawet w łazienkach. Warto pamiętać o tym, że lubią światło słoneczne. Niektórzy twierdzą, że są wymagające, jednakże wystarczy spełnić ich wymagania a uprawiają się właściwie same. A ile jest przyjemności z samego patrzenia na nie podczas kwitnienia.

Storczyki, inaczej orchidee z pewnością jeszcze długo będą modne i nie będziemy mogli się oprzeć widząc je w sklepie, żeby takiej jeden roślinki nie zabrać do naszego domu. I cóż z tego, że cały parapet mamy już w storczykach. Interesującą rośliną doniczkową Difenbachia, która na uwagę zasługuje dzięki swoim liściom. Trzeba jednak pamiętać, ze jest to roślina trująca i wszelkie zabiegi pielęgnacyjne wykonywać koniecznie w rękawiczkach. Potrzeby takiej nie ma w przypadku wspominanej już Szeflery – o równie ciekawych liściach.