Tak, tak, moi Drodzy, już pięć lat minęło…

Dokładnie pięć lat temu opublikowałam pierwsze bananowe posty. Ile od tamtego czasu się zmieniło! Mój stosunek do mody ulegał stopniowemu przekształceniu – od ironicznego bycia „ponad to”, poprzez skrytą fascynację, aż do miłości na całe życie.

Jak górnolotnie by to nie brzmiało, dzięki Banana odkryłam, że moda to nie tylko trendy i konsumpcjonizm, ale ważny aspekt naszej rzeczywistości posiadający niewyobrażalnie wiele wymiarów: kulturowy, społeczny, artystyczny, psychologiczny, filozoficzny…

Jednak najprzyjemniejsze w prowadzeniu Banana jest to, że przez te pięć lat miałam okazję poznać mnóstwo wspaniałych, kreatywnych ludzi – czyli po prostu Was, czytelników mojego bloga.

Dlatego z okazji piątych urodzin Banana Blox przygotowałam specjalnie dla Was wyjątkowy konkurs. Będziecie mogli wygrać prezenty przekazane Banana przez moich utalentowanych przyjaciół – projektantów ubrań Ewę Morkę i Michała Szulca, projektantkę dodatków Anię Piętę oraz fotografa mody Łukasza Ziętka.

Co trzeba zrobić, by wziąć udział w konkursie? Wystarczy do południa 17 kwietnia (sobota) wysłać na adres bananowy.konkurs@gmail.com e-mail z odpowiedzią na pytanie: „Kto jest dla Ciebie ikoną mody i dlaczego?”. Bądźcie kreatywni. Odpowiedź pisemną możecie urozmaicić zdjęciami, stylizacjami, ilustracjami własnego autorstwa.
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 18 kwietnia.

Wśród laureatów 3 głównych nagród zostaną rozlosowane:

– granatowa sukienka zaprojektowana przez Michała Szulca, z kolekcji „What will be will be” (powyżej inne sukienki z tej kolekcji);

– dzianinowa top-kamizelka z kapturem zaprojektowana przez Ewę Morkę (powyżej przykładowe projekty Ewy);

oraz oprawione zdjęcie autorstwa Łukasza Ziętka (widoczne powyżej).

A ponieważ wszyscy wiemy, że w stroju najważniejsze są dodatki (a ja uwielbiam ozdoby do włosów), każda z trzech nagrodzonych osób otrzyma filcową opaskę do włosów zaprojektowaną przez Annę Piętę, założycielkę Carrot & Parrot oraz Licoreese (powyżej przykłady innych opasek wykonanych przez Anię).

[Zdjęcia nagród – konkretnych projektów Ewy Morki, Ani Pięty i Michała Szulca zostaną opublikowane w trakcie najbliższego tygodnia, wraz z komentarzami twórców 🙂 ]

Zostanie także przyznanych 6 wyróżnień.

Wśród wyróżnionych osób rozlosuję książki „Jak chodzić na wysokich obcasach” oraz „Dziewczyna na każdy dzień” Camilli Morton, przekazane na konkurs przez wydawnictwo niebieska studnia.

Na koniec jeszcze podsumowanie, by wszystko było jasne 🙂

Szczegóły konkursu:

Czas trwania: 18.03.-17.04. do godziny 12.00.
Data ogłoszenia wyników: 18.04.

Pytanie konkursowe: Kto jest dla Ciebie ikoną mody i dlaczego?

Adres e-mail, na który proszę przesyłać odpowiedzi: bananowy.konkurs@gmail.com

Nagrody:
3 nagrody główne (komplety: sukienka Michała Szulca + opaska Ani Pięty, top-kamizelka Ewy Morki + opaska Ani Pięty, zdjęcie Łukasza Ziętka + opaska Ani Pięty).
6 wyróżnień (3 książki „Jak chodzić na wysokich obcasach” i 3 książki „Dziewczyna na każdy dzień” Camilli Morton).

Nie będę przyznawać miejsc, a tylko wybiorę 3 zwycięzców, wśród których rozlosuję nagrody główne, oraz 6 wyróżnionych, wśród których rozlosuję książki Camilli Morton.

Osoby nagrodzone zostaną poinformowane o nagrodzie mailem 18.04. i poproszę je o zgodę na publikację ich odpowiedzi na łamach Banana.