Obecnie coraz więcej kobiet decyduje się na zabieg zagęszczania włosów. Są to zazwyczaj tradycyjne dopinki, które sprawiają wrażenie naturalnych. Mogą być wykonane także z materiałów syntetycznych. Naturalne kosmyki znacznie lepiej się układają, można je również znacznie łatwiej pielęgnować niż syntetyczne. Jakość idzie w parze z ceną, więc warto to dogłębnie przemyśleć.
Nowością na rynku są kosmetyki Nanogen. W preparacie znajdują się drobne, keratynowe mikrowłoski, które wczepiają się w prawdziwe włosy i zagęszczają je. Stosowanie Nanogenu daje spektakularny efekt gęstości w zaledwie kilkadziesiąt sekund. Mamy do wyboru około dziesięciu odcieni. Kolory te można dodatkowo ze sobą łączyć, aby w ten sposób uzyskać dowolny odcień. Ostatnią, ale nie mniej skuteczną metodą zagęszczania włosów jest przeszczep. Decyduje się na niego coraz więcej mężczyzn, gdyż kobiety nadal mają opory. Jest to spowodowane skutkującymi bliznami na tyle głowy. Ponadto jest to zabieg bardzo bolesny.
Chcąc przywrócić dawną gęstość włosów powinniśmy się zdecydować na jeden z wyżej wymienionych zabiegów. Dalsze informacje możemy zasięgnąć wpisując w wyszukiwarkę frazę: „zagęszczanie włosów Poznań”.