Wszyscy marzymy o pięknych, gęstych włosach, jednak coraz częściej są one w złej kondycji i wypadają. Po części przyczyną jest współczesny tryb życia. Zła dieta, uboga w wartości odżywcze, nadmiar stresu czy po prostu zbyt częste używanie suszarki, prostownicy lub lokówki, to główne przyczyny problemów z włosami.
Jak możemy sobie z tym radzić? Na rynku dostępne są środki na porost włosów, możemy je kupić w każdej aptece czy drogerii lub zamówić przez Internet. Mają one zahamować proces wypadania włosów, przyspieszyć ich wzrost i wzmocnić ich kondycję. Bardzo popularne są preparaty w formie tabletek, które zawierają ekstrakty z ziół, między innymi skrzypu polnego lub pokrzywy. Można także wybrać specjalne szampony lub odżywki.
Decydując się na takie środki warto pamiętać także, aby uzbroić się w cierpliwość i regularnie stosować dany specyfik. Miejmy świadomość, że nie każdy preparat może okazać się skuteczny, a źle dobrany może dodatkowo uszkodzić cebulki włosów. Może więc warto kupić coś sprawdzonego lub poradzić się specjalisty.