Przede wszystkim chce bardzo podziękować wszystkim, którzy przesłali swoje odpowiedzi! Muszę przyznać, że nie ułatwiliście mi zadania – wszystkie Wasze maile były naprawdę świetne 🙂

A teraz tadadadam! Oto zwyciężczynie bananowego konkursu:

Nagrody główne:

Zdjęcie Łukasza Ziętka i opaska Ani Pięty przypadają Czeskiej Laleczce (jej odpowiedź można przeczytać tutaj). Za to, jak fascynację swoją ikoną stylu, Amy Winehouse, wykorzystuje we własnym życiu. No i za zdanie: „Patrzenie na kogoś jako na ikonę stylu to nie wchodzenie za nim do szafy, ale odnalezienie wspólnego punktu odniesienia, podpatrywanie rozwiązań i odnajdywanie w nich siebie”.

Sukienka Michała Szulca i opaska Ani Pięty wędrują do Still Rebel (odpowiedź – tutaj). Bo w kilku zdaniach potrafiła wytłumaczyć, dlaczego Audrey Hepburn jest ikoną stylu i wskazać, dlaczego ta aktorka inspiruje nas do dziś. A wyjaśnienie czegoś takiego wcale nie jest proste.

Top-kamizelkę Ewy Morki i opaskę Ani Pięty dostanie Olelon. Za pokazanie, że ikoną stylu nie musi być gwiazda chudsza od nas o pięć rozmiarów. I że może ona sprawić, byśmy same poczuły się ze sobą lepiej i nie bały się ubraniowych eksperymentów. (Niestety nie dostałam od Olelon odpowiedzi, czy mogę opublikować jej tekst, dlatego tego nie zrobiłam).

Wyróżnienia, czyli książki Camilli Morton, otrzymały:

Justyna J.
Grażyna C.
Marta K
Aleksandra Cz.
Scrabble
Modern Azure

Na koniec jeszcze jedno wyróżnienie. Jedna odpowiedź bowiem zupełnie mnie zaskoczyła. Chodzi o wiersz napisany przez Jagodę (nick jagienkazbagienka). Taką kreatywność po prostu trzeba było jakoś nagrodzić 🙂 Dlatego postanowiłam przyznać wyróżnienie specjalne, za które do Jagody powędruje książka „Teksas-land. Moda młodzieżowa w PRL” Anny Pelki.

Zwyciężczyniom gratuluję i jeszcze raz dziękuję wszystkim uczestnikom!